Krótka historia przedszkola nr 4
Dzięki uprzejmości Pani Moniki Radwańskiej-Komosy, pani dyrektor Przedszkola nr 4 w Sochaczewie mieszczącego się przy ulicy 15-go sierpnia 50, zamieszczamy kilka zdjęć i krótką jego historię. Zdjęcia pochodzą z banerów, które aktualnie znajdują się na parkanie okalającym placówkę. Ponieważ przedszkole chciałoby uhonorować 60 lecie swojego istnienia monografią, kierujemy do naszych czytelników prośbę o udostępnienie zdjęć, które wiążą się z jego historią. Zdjęcia można przekazać kontaktując się z nami, lub odwiedzając przedszkole.
1956
Pracowniczy żłobek przy Zakładach Chemicznych w Boryszewie zostaje przekształcony w dwuoddziałowe przedszkole. Pierwszą kierowniczką była pani Stefania Grotek. (Na zdjęciu powyżej, w środku, wraz z paniami Marią Tataj po lewej i panią Wojtalik po prawej)
Wrzesień 1965 r.
Powstaje trzeci oddział. Przedszkole jest objęte jest patronatem i finansowaniem przez Zakład Boryszew ERG w Sochaczewie.
1 Styczeń 1977 r.
Przedszkole zostaje przekazane Wydziałowi Oświaty i Wychowania w Sochaczewie i nosi nazwę Państwowe przedszkole nr. 4
1991 r.
Decyzją ówczesnych władz Gminy Miasta Sochaczew placówka otrzymuję nazwę: Miejskie Przedszkole Nr 4 w Sochaczewie. Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem sprawuje Kuratorium Oświaty i Wychowania w Skierniewicach.
1992-1997
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Oświaty i Wychowania oddziały zerówkowe zostają przeniesione ze szkół podstawowych do placówek przedszkolnych. Od tego czasu przedszkole ma pięć oddziałów, obejmuje opieką, wychowaniem i edukacją sto czterdzieścioro dzieci w wieku 3-6 lat.
1997
W przedszkolu pojawia się pierwszy oddział integracyjny.
Od 2014 roku.
Wczesne Wspomaganie Rozwoju – pomoc dzieciom niepełnosprawnym oraz zagrożonym niepełnosprawnością i ich rodzinom. Realizowane są zajęcia z psychologiem oligofrenopedagogiem i logopedą.
2016 r.
jako jedno z osiemanstu przedszkoli w Polsce realizujemy pilotażowy program „Mistrzowie Kodowania Junior” Dzieci uczą się programować i bezpiecznie korzystać z technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych.
Dodaj komentarz